Doğru Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama
, bir pazarlama bileşenidir. Ürün ve hizmetleri tanıtmak için masaüstü bilgisayarlar, cep telefonları, diğer dijital ortam ve platformlar gibi internet ve çevrimiçi tabanlı dijital teknolojileri kullanır. 1990'lar ve 2000'lerdeki gelişim, markaların ve işletmelerin pazarlama için teknolojiyi kullanma şeklini değiştirdi. Dijital platformlar, pazarlama planlarına ve günlük hayata giderek daha fazla dâhil oldu. Arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motoru pazarlama (SEM), içerikle pazarlama, etkileyici pazarlama, içerik otomasyonu, kampanya pazarlaması, veriye dayalı pazarlama, elektronik ticaret pazarlaması, sosyal medya pazarlama kombinasyonlarını kullanan dijital pazarlama kampanyaları yaygınlaştı. Ayrıca sosyal medya optimizasyonu, e-mail pazarlama, dijital görüntülü reklamcılık, e-kitaplar, optik diskler ve oyunlar sıradan hale geldi. İnternet dışı kanallara yapılan uzantı, dijital pazarlamayı çevrimiçi pazarlamadan ayırır.  

Kaynak : wikipedia.org

Yukarıdaki yazıdan da anlaşılacağı üzere Web Site Tasarımında tasarım kadar önemli bir unsurda sitenizin ulaşılabilir ve kullanıcı dostu olmasıdır. Hızlı açılabilen ve %100 mobil uyumlu olan web siteler arama motorları tarafından daha çok takdir edilerek ilk sıralarda yer bulmaktadırlar.

Esyb Gaziantep Web Tasarım yazıldığında Gaziantep’teki firmaların bize ulaşmalarını sağlamak için hazırlanan bu yazımız da sizin bizi bulmanız Site içi arama optimizasyonunun ne kadar önemli olduğunu ve doğru şekilde yapılması gerektiğini sizlere göstermektedir. Google’da “ Gaziantep Web tasarım “ yazıldığında ilk sayfada çıkıyoruz. Tamda bu yüzdendir ki doğru yerdesiniz.